Lucie Němcová | Pondělí, 15. červenec 2013 |
Stavby ze dřeva si najdou své místo i v interiéru bývalé textilní továrny. Důkazem je projekt architektonického ateliéru Bow-Wow v New Yorku. Japonský architekt Terri Chiao se s velkým vzdušným prostorem loftového bytu vypořádal velmi neotřelým způsobem. Do loftu vestavěl dva dřevěné objekty – dům se šikmou střechou a čajový altán.
Poměrně neútulný prostor uvnitř průmyslového objektu se rozčleněním stal příjemnějším a byt navíc získal další, neobvyklé kvality. Obývací pokoj má atmosféru malého dvorku pod širým nebem s nádechem komunitního bydlení.
Jeden z objektů slouží jako ložnice, druhý jako pracovna či malá „zašívárna". Použité povrchy, barvy a materiály umožňují zachování přirozeného světla v celém prostoru a kontrastují s režným zdivem. Kabina, kde majitelé spí, má plochu necelé tři metry čtvereční, je vyrobená z překližky a standardního řeziva. Její spolubydlící – čajový domek o ploše tři a půl metru čtverečních, je vyzdvižen do výšky metr osmdesát, pod ním tak vzniká místo pro stůl i úložné prostory.
Oba domy poskytují soukromí pro jejich obyvatele a mají svůj vlastní vchod a „polosoukromou zahrádku". Můžete tak nabývat dojmu, že nejste uvnitř budovy, ale venku. Okna domů mají výhled do bytu a skutečnými okny také ven na ulici. Díky rozměrným oknům loftu si obyvatelé opravdu mohou připadat, jako venku – veškeré změny počasí se v interiéru projevují velice znatelně a dovnitř svítí dostatek slunce.
Vaše komentáře (5)Nejnovější články v kategorii “Design”
-
Nový sprchový žlab Kaldewei s integrovaným systémem zpětného získávání tepla
Když se spojí efektní design s průkopnickým duchem prémiové značky, vznikne něco zcela neobyčejného. Jako jeden z předních výrobců koupelnového vybavení a vyhlášený odborník na…
-
Návrh koupelny v roubence v rukou bytového designéra
Každý prostor v rodinném domě má pro jeho obyvatele různý význam: někdo si rád poleží v posteli a jeho nejmilejším pokojem se stane ložnice, druhý dává přednost čtenářskému…
-
Jak vytvořit ze stropu designový prvek
Obvykle bývá přehlíženou součástí designu, a proto tak často zůstává nenápadným. Ovšem kdyby si Michelangelo myslel, že na stropu nezáleží, jak by asi vypadala Sixtinská kaple...…
-
Jak na vlastní návrh koupelny a interiéru obecně v pěti krocích
Samozřejmě, na design interiéru máme odborníky. Pro laika ale není vždy snadné vyjádřit slovy, čeho chce dosáhnout, a i když to udělá, slova často neodpovídají jeho vizi. Anebo si…