Komerční sdělení | Úterý, 21. leden 2020 |
Hledáte vhodnou střešní krytinu pro váš krov, ale neláká vás klasická střešní krytina? Alternativou mohou být střechy z netradičních materiálů, moderním designem i neotřelých barev. Pod pojmem tradiční krytina se většinou skrývá tradiční střešní taška z keramiky, betonu nebo břidlice. A co kategorie lehkých střešních krytin?
Lehké střešní krytiny mohou nabídnout víc, než si myslíte
Materiál lehkých střešních krytin tvoří převážně plech. Najdete však i designové krytiny vyrobené z plastu nebo asfaltu. K alternativním krytinám pak můžeme zařadit také dříve tradiční krytiny, jako jsou dřevěné šindele. Jak se v sortimentu zorientovat? Nejprve si odpovězte na otázku, zda preferujete maloformátové nebo velkoformátové střešní krytiny a pro jaký typ budovy krytinu hledáte. V sortimentu lehkých střešních krytin pak můžete najít jak moderní a minimalistický design, tak zdařilé imitace tradičních těžkých krytin. Ty jsou skvělou volbou pro málo únosné krovy, které by klasické střešní tašky z betonu, keramiky nebo břidlice příliš zatížily.
Plechové střešní krytiny mají budoucnost
V současné době jsou opět v kurzu a jejich nabídka se tak stále rozšiřuje. Na výběr máte velkoformátové i maloformátové střešní krytiny v šablonách nebo pásech. Barevná paleta plechových krytin je téměř nekonečná. Mezi klasické barvy patří stříbrná, grafitová a různé stupně šedi. Výjimkou ale nejsou ani červené a hnědé odstíny nebo krytina černá.
Vlastnosti plechových krytin
Velkou výhodou plechových krytin je jejich nízká hmotnost. Nezatíží krov a ten tak zvládne odolat i nárazové zátěži. Proto je lehká plechová krytina tolik oblíbená na horách, kde lze v zimě očekávat bohatou sněhovou nadílku. Sympatická je také variabilita využití střešních krytin. Na rozdíl od keramických či betonových tašek lze plechové krytiny využít jak u střech sedlových, tak u střech pultových. Jejich využití se nabízí i u nízkoenergetických a pasivních budov.
Mechanické vlastnosti plechových střešních krytin jsou velmi dobré a potěší i jejich dlouhá životnost. Proti biologickému napadení jsou téměř imunní a nedaří se na nich ani mechu a lišejníku. Co dělat, aby krytina skutečně vydržela? Nepodcenit klempířskou práci a kvalitu materiálu.
Pro více informací: www.chodska.cz
Vaše komentáře (0)Nejnovější články v kategorii “Střecha”
-
Přesah střechy = tenká hranice mezi wow a ouha
Prvek střechy; často přehlížený, přitom klíčový. Jeho důležitost se propisuje do ochrany budovy, energetické efektivity i životnosti materiálů. Někde má parametry fotbalového…
-
Úskalí ploché střechy
Plochá střecha, která má řadu výhod, zpočátku zdobila garáže a komerční budovy. Od 70. let 20. století se však těší velké oblibě také na budovách obytných. Upřednostňovaným…
-
Užitečné tipy, aby se v podkroví bydlelo příjemně
Možná máte dům s půdou, kterou jste doposud nevyužívali, a chcete ji přeměnit na nové místnosti. Nebo plánujete kompletně přestavět ty stávající, protože přestaly vyhovovat…
-
Češi vsadili na jistotu a nejdůvěryhodnější značkou střešních krytin zvolili opět BMI BRAMAC
9. ročník největšího průzkumu zákaznické důvěry v České republice ukázal, že Češi jsou věrní svým oblíbeným značkám. I přes turbulentní změny na trhu obhájily více než…