Petra Vaňková | Pondělí, 18. květen 2015 |
Dřevostavby patří k oblíbeným formám bydlení a možností, jak je nejlépe zateplit, je dnes na trhu celá řada. Pokud pro svůj dům hledáme kvalitní izolaci, měli bychom klást důraz na to, aby měla především velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, odolávala vlhkosti a škůdcům, měla výbornou akustickou pohltivost, byla nehořlavá a rovněž ekologická. Proto společnost Isover vyvinula několik produktů, které dřevostavbě pomohou být plně funkčním domem a zachovat si všechny své výborné vlastnosti.
Divize Isover, která je součástí skupiny Saint-Gobain Construction Products CZ, je již desítky let odborníkem v oblasti zateplování a izolačních materiálů. Díky neustálému vývoji a inovativnímu přístupu drží krok s moderními technologiemi a metodami ve výstavbě.
Izolace v dřevěných roštech
Nejčastěji se zateplení provádí vložením tepelné izolace do připravených roštů obvodové stěny, která se následně z obou stran zaklopí pomocí desek, často na bázi dřeva či sádrovláknitých materiálů. Speciálně pro potřeby dřevostaveb Isover vyvinul desky z minerální vlny Isover Woodsil, které vlastnostmi naprosto zapadají do všech vnějších i vnitřních stěn či prefabrikovaných konstrukcí. Největšími přednostmi této izolace jsou nehořlavost dosahující stupeň třídy na oheň A1, velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, kdy λD je 0,035 W.m-1.K-1 a výborná akustická pohltivost. Samozřejmě bychom výčet měli rozšířit i o velmi nízký difúzní odpor, ekologickou a hygienickou nezávadnost, dlouhou životnost nebo například odolnost proti dřevokazným škůdcům, hlodavcům a hmyzu. Stejně jako všechny minerální izolace v deskách umožňuje i Woodsil velmi snadnou manipulaci při aplikaci.
V zimě hřeje, v létě větrá
Pro plně funkční dřevostavby je důležitá také práce s vlhkostí. Jako v každém opláštění budovy je i zde potřeba zvážit využití parobrzdy či parozábrany, aby nenavlhly dřevěné konstrukce včetně izolací. Zde je geniálním a patentovaným pomocníkem nová vylepšená parozábrana Isover Vario XtraSafe, která byla vyvinuta tak, aby v zimním období vlhkost z interiéru nepropouštěla, v létě naopak dokáže „větrat" a pomáhá vysušit případnou vlhkost v dřevěné konstrukci či minerální izolaci.
V neposlední řadě je třeba zmínit půdní prostory. Kromě obvodových stěn a příček, je možné Woodsilem zateplit i prostor mezi krokvemi či obytné podkroví, aby nám teplo neunikalo střechou. V neobydlených půdách pak Isover nabízí úsporné systémové řešení při zachování tepelně izolačních, odkládacích a zároveň pochozích vlastností půdy ve formě kombinace minerální vaty a EPS. Systém Isover STEPcross využívá pevnosti EPS trámců v kombinaci s tepelnou účinností měkčích desek z minerálních vláken. Aplikace je jednoduchá bez tepelných mostů a s minimálním zatížením stropu. Navíc je systém StepCross cenově velmi dostupný.
Doporučené montážní postupy, technické listy i možnost nákupu naleznete na webových stránkách společnosti Isover.
Vaše komentáře (1)
Nejnovější články v kategorii “Izolace”
-
Kvalitní akustická izolace je klíčem ke komfortnímu bydlení
Dlouhodobě zvýšený hluk nejenže znepříjemňuje bydlení, ale může mít také dopad na vaše zdraví. Hlučné prostředí přispívá k problémům, jako jsou špatný spánek, bolesti hlavy…
-
Dřevostavby jsou ideálním řešením pro dosažení bezemisních standardů
Nové domy se budou do budoucna stavět ještě úsporněji. Jako ideální řešení se nabízí dřevostavby, které je možné jednoduše zateplit na úroveň pasivního domu a doplnit…
-
Sádrokarton se v Česku vyrábí již 25 let. Cihlu dohnal a překonal
Přesně před 25 lety – 7. května 1999 – sjela z výrobní linky v závodu společnosti Rigips v Horních Počaplech první sádrokartonová deska. Od té doby bylo jen v Rigipsu vyrobeno přes…
-
Jak jednoduše zateplit střechy bungalovů? Rychlé řešení přináší foukaná minerální izolace
Bungalovy nabízejí mnoho výhod včetně snadné údržby či bezbariérovosti a flexibility ve využití prostoru. Ještě donedávna ale jejich majitelé museli při zateplování střešních…