Dana D. Daňková | Úterý, 14. srpen 2018 |
Každý projekt lze rozdělit do tří etapových fází: architektonická studie, dokumentace pro stavební povolení a realizační dokumentace. Moderní technologie umožňují investorovi od první myšlenky až po dokončení domu podrobněji poznat jednotlivé fáze stavby, být prostě více „při tom".
1. Studie
Pro dobře zvládnutý projekt je stěžejní fází architektonická studie. Ještě před počátečním skicováním objektu musí projektant získat maximum informací o dané parcele jak z dokumentace, tak i z osobního seznámení s pozemkem a jeho okolím. Z prvotních skic je architektonická studie objektu následně modelována v 3D softwaru. Od její první varianty je možné definovat rámcovou cenu za objekt.
2. Stavební povolení
Po odsouhlasení studie vzniká projekt pro stavební povolení. V tomto stupni je projekt propracován tak, aby splňoval národní i evropské stavební normy, požadavky stanovené stavebním zákonem, územně plánovací dokumentaci a další požadavky potřebné k vydání povolení či ohlášení stavby. Současně vzniká realizační položkový rozpočet stavby.
3. Výroba
V případě, že investor souhlasí s cenou a podobou domu, nastává realizační fáze projektu. 3D model pro stavební povolení je převeden do programu Dietrich's, který umožňuje přesné modelování roubenky či CLT domu prvek po prvku. Stavba je definovaná do nejmenších podrobností včetně vyvrtaných otvorů pro krabice na elektro. Program Dietrich's převádí vymodelované prvky do programovacího jazyka CNC strojů. Každá roubenka se minimálně týden ještě ladí v rámci výrobních možností.
4. Realizace - konečně se staví!
Zhruba po čtyřech týdnech je vyrobený dům dodán na stavbu. Hrubá stavba trvá podle velikosti od jednoho do dvou měsíců.
Vaše komentáře (0)Nejnovější články v kategorii “Sruby, roubenky”
-
Sruby a roubenky včera a dnes
Říká se, že se mění pouze roční období a kalendář, lidé jsou stále stejní. Když však odhlédneme od našich vlastních zkušeností i statistických dat, můžeme v posledních letech…
-
8 srubů u vody
Naprosto ojedinělý soubor osmi srubových domů vznikl přímo u Orlické přehrady, 15 km od Písku a 5 km od Týna nad Vltavou. Ekologické srubové stavby jsou určeny k trvalému bydlení i…
-
Srub, nebo roubenka? V čem se liší a jak se staví
Oba typy dřevostaveb mají mnoho společného, ale stejně tak existuje velké množství rozdílů. Při výběru je situace navíc o to komplikovanější, že nejde pouze o vnější vzhled či…
-
Sruby a roubenky na víkend: dřevostavby vonící dřevem pro chvíle odpočinku
Srub nebo roubenka na víkendy či dovolené? Je to možné. Čím dál více lidí si staví víkendové domy v podobě moderní roubené či srubové dřevostavby, nebo i klasického srubu z…