Tisk
O výhodách dřevohliníkových oken

O výhodách dřevohliníkových oken

Michal Babor | Pondělí, 22. listopad 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevo je přírodní materiál, kterému dáváme přednost při zařizování domu, zvláště pro jeho příjemný vzhled, který dotváří atmosféru našeho domova. Pokud dřevo chráníme z venkovní strany hliníkovým opláštěním proti povětrnostním vlivům, pak jsme dosáhli ideálního řešení.

 Z vnitřní strany okna na nás dýchá příroda a z venkovní je okno dokonale zabezpečeno. Takové okno má takřka neomezenou životnost. Tři celoobvodová těsnění ručí za vynikající těsnost, na kterou je kladen velký důraz zejména v pasivních domech.

Výborná tepelná izolace

rez_oknem_clima140_mVšechny systémy dřevohliníkových oken SLAVONA jsou vhodné i pro pasivní domy. Podle výše nároků si lze vybrat ten nejvhodnější pro danou stavbu. Dřevěná část okenního křídla má vždy tloušťku 92 mm. Systém opláštění hliníkem volíme od základního až po zateplené. Tepelná izolace oken nás však nezajímá jen u nízkoenergetických a pasivních domů. Okno je nejslabším článkem obálky budovy, přes který může unikat velké množství energie. Volba oken s lepší tepelnou izolací je proto vždy vhodnější. Všechna okna SLAVONA jsou také standardně vybavena bezpečnostním kováním. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního protikusu. Všechny uzavírací body celoobvodového kování jsou bezpečnostní. Tímto způsobem je zajištěno i druhé křídlo dvoukřídlého okna .

Moderní design

SG107802_pootevrene_okno_shora_upr1mDřevohliníková okna jsou svým charakterem určena pro moderní stavby, u kterých hliníkové profily doplňují charakter budovy. Proto jsou voleny jednoduché a čisté tvary. Díky ochraně dřeva proti povětrnostním vlivům lze na dřevohliníková okna použít povrchové úpravy, které maximálně zachovají přírodní charakter dřeva. Standardně je aplikován systém Natureffekt v různých odstínech, ale je možné použití přírodního oleje.V současné době je již mnoho staveb vybaveno řízeným větráním. V těch, které je dosud nemají, je nutné několikrát denně, asi tak na pět minut, intenzivně vyvětrat. Při takovém větrání se na chvíli ochladí teplota vzduchu, ale naakumulované teplo ve stěnách velmi rychle zajistí opětovné ohřátí vzduchu.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop